Twórz nteraktywne materiały z ThinkLink

przez Kinga Szczęśliwa

Dla czego służy aplikacja ThingLink?

.

ThingLink to program do tworzenia interaktywnych materiałów w postaci schematów,tablic i kart.Ta aplikacja polega na osadzaniu treści multimedialnych – wideo,zdjęcia i obrazy za pomocą tagów i linków,które prowadzą na źródła informacji. W ThingLink można stworzyć infografikę.Program jest dostępny bezpłatnie,nie trzeba płacić za korzystanie.

.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja ThingLink?

Żeby skorzystać z programu musisz zarejestrować.Zrobić to można przez e-mail,konta Microsoft,Google,Twitter,Facebook oraz przez konto Clever.

Po rejestracji należy wybrać jeden z trzech proponowanych sposobów wykorzystania aplikacji:marketing,edukacja lub szkolenia dla firm i E-learning.

Po wyborze sposobu trzeba wybrać rolę,którą wypełniasz.W przypadku edukacji to nauczyciel albo student.Możesz jeszcze dodać invite kod czyli zaproszenia od organizatora.

.

Po zrobieniu tych wszystkich kroków,można zacząć tworzyć materiały. ThingLink daje nam wiele opcji do wyboru treści interaktywnych. To czyste płótno, wizerunek, obraz 360, mapa ,infografika, plan piętra i jeszcze dużo innych rzeczy. Wybierając jeden rodzaj treści, aplikacja przedstawia nam filmiki z szybkimi poradami i instrukcję jak stworzyć ten materiał.Dalej można konstytuować i projektować.Przekazać rozmaite pliki multimedialne można z urządzenia,dysku Google,OneDrive oraz Unsplash. Podstawowe co należy wybrać to wideo lub obraz. Do tego możemy dodawać tak zwane tagi czyli różne wskazówki informacyjne, filmiki z YouTube, linki do stron internetowych, możemy załadować dodatkowe obrazy i wideo,dźwięki oraz gry i quizy.Jest to bardzo ciekawy i nie skomplikowany proces tworzenia.

.

Gotowe treści możesz ściągnąć,dzielić się z innymi i przenosić do folderu,ale tylko w wersji płatnej.Natomiast klonować materiał można w bezpłatnym planie. Sprawdzanie statystyki również jest niedostępne dla planu darmowego.

Aplikacja ma bibliotekę 360,gdzie można obejrzeć obrazy lub wideo i przeprowadzić wirtualny spacer.By stworzyć taką treść należy nabyć wersję Pro w programie.

.

Plany cenowe

ThingLink można zainstalować na Android lub IPhone,program też ma swoją stronę internetową,więc dostępny w Web wersji.Korzystać z narzędzia możesz z komputera,smartfonu oraz tabletu.

Pomimo darmowego planu,aplikacja ma wersji płatne Profesjonalną i Premium.

Plan Profesjonalny przeznaczony dla osób fizycznych,kosztuje 25 dolarów miesięcznie.Obejmuje ten plan takie funkcje jak publikowanie i osadzania obrazów w własnej witrynie,przesyłanie 5 interaktywnych zdjęć 360,statystyki zaangażowania,usunięcie znaku wodnego,kontrolę prywatności i 75 tysięcy wyświetleń.

Plan Premium przeznaczony dla zespołów od 3 osób.Zawiera w sobie wszystkie funkcje planu Profesjonalnego i jeszcze dodatkowe opcje.Cena tego planu to 125 dolarów miesięcznie.

Dla edukacji przeznaczono Plan Premium Classroom,jego cena 35 dolarów rocznie oraz plan dla całej szkoły/dzielnic,cena którego zaczyna się od 1000 dolarów rocznie.

W tym przypadku lepiej byłoby nabyć plan płatny,bo zawiera on bardzo ważne funkcje,ale zacząć można oczywiście od darmowej wersji.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

ThingLink to świetny pomocnik w interaktywnych materiałach.Aplikacja jest bardzo przydatna do nauki zdalnej i dla uczniów różnego wieku.Nauczyciele z pomocą tego programu mogą robić ciekawe lekcję w niezwykłej formie.Dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne i organizacyjne.ThingLink to także świetnie rozwiązanie dla marketingu,bo jest w nim dużo szablonów do tworzenia niezbędnych treści.

ThingLink to nowoczesna interaktywność w każdej części twojego życia!

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments