przez Kinga Szczęśliwa

Nazywam się Kinga Szczęśliwa, jestem autorką kursów online dla nauczycieli z zakresu TiK w edukacji. W 2013 roku ukończyłam studia magisterskie z Filologii Polskiej o specjalności nauczycielskiej z edukacją kulturową, a w 2015 roku studia podyplomowe z Terapii Pedagogicznej z Oligofrenopedagogiką na Uniwersytecie Opolskim.

Posiadam certyfikat Microsoft Innovative Educator. Ukończyłam kurs kwalifikacyjnyWykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy nauczyciela“, organizowany przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam również Europejski Certyfikat Kompetencji Cyfrowych ECCC dotyczący modułu Zdalne nauczanie oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu projektowania szkoleń e-learningowych.

Od 2017 roku pomagam edukatorom, lektorom i korepetytorom skutecznie i atrakcyjnie przekazywać wiedzę przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnych, innowacyjnych technologicznych rozwiązań edukacyjnych, oraz aplikacji, programów i platform, które warto wykorzystywać w nauczaniu.

Jestem twórcą marki i autorką projektu Uczę medialnie, projektantką i administratorką platformy Uczę medialnie oraz założycielką Akademii Zdalnej Edukacji, w której znajdują się cztery kursy dla nauczycieli mojego autorstwa: Infografika w edukacji – jak wizualizować wiedzę”, “Zachwycająca prezentacja“, “15 aplikacji do nowoczesnej edukacji” i “15 aplikacji do zdalnej edukacji. W ramach projektu  publikuję autorskie artykuły w Bibliotece Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych.  Jestem autorką publikacji dla nauczycieli pt.: “Jak uczyć wizualnie”  i artykułów z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji, które publikuję we współpracy z czasopismami dla nauczycieli. 

Posiadam doświadczenie zawodowe w branży Ed-Tech i IT, we wdrażaniu oprogramowania informatycznego do celów szkoleniowych i edukacyjnych, poparte portfolioW 2018 roku zaprojektowałam platformę edukacyjną Connect2Learn na zlecenie Intercultural Education Consulting Group Beata Mirecka-Jakubowska do współpracy międzynarodowej w zakresie nauki zdalnej języka angielskiego dla uczniów z Indonezji, Chin i Tajlandii.  

Projekt Uczę medialnie stworzyłam z potrzeby dzielenia się wiedzą, z pasji do uczenia się nowych rzeczy, z fascynacji możliwościami nowoczesnych technologii i… przekonania, że edukacja zdalna to przyszłość “.  Wokół projektu Uczę medialnie zrzeszam uczących medialnie nauczycieli! 

Kilka faktów o mnie w skrócie:

  • Pasjonują mnie nowoczesne technologie, TiK w edukacji, edukacja zdalna.
  • Prowadzę Uczę medialnie od 23.11.2017 roku 
  • Swój pierwszy kurs z zakresu TiK w edukacji nagrałam w czerwcu 2018 roku. 
  • Bardzo lubię projektować platformy edukacyjne i strony internetowe w oparciu o oprogramowanie Wordpress/Elemetor. 
  • W wolnym czasie tworzę (nagrywam autorskie kursy, projektuję treści na profile społecznościowe, redaguję artykuły do Biblioteki Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych) i uczę się nowych rzeczy (lubię poszerzać swoją wiedzę poprzez samokształcenie, uczestnictwo w kursach i czytanie książek).  
  • Więcej o mnie przeczytasz na mojej stronie wizytówkowej.    Kliknij tutaj, aby przejść>>

Wybrane kursy i szkolenia:

Moje artykuły ukazały się w następujących czasopismach:

Uczę medialnie w social mediach

Obserwuj mnie i bądź na bieżąco z tworzonymi przeze mnie treściami

Facebook

Instagram

Tiktok

Dlaczego warto mnie obserwować?

Wzmianki o działalności związanej z projektem znajdziesz w:

Wyróżnienia

Zapraszam do współpracy

Jestem otwarta na współpracę z Ośrodkami Doskonalenia Nauczycieli, Bibliotekami Pedagogicznymi, Fundacjami, redakcjami czasopism dla nauczycieli i innymi instytucjami edukacyjnymi. Z przyjemnością poprowadzę szkolenia online, webinaria lub podzielę się wiedzą na łamach czasopism branżowych z zakresu nowoczesnych technologii, e-learningu i edukacji zdalnej.

Rozważę również inne formy współpracy. 

Zapraszam do kontaktu