Nagrywaj ekran i twórz tutoriale z Screen-casto-matic

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Screen-o-matic?

.

Screen-o-matic to narzędzie do przechwytywania,nagrania ekranów i wideo,robienia zrzutów ekranu oraz edytowania wideo.Program są do wykorzystania na komputerze z systemami Windows,Mac i IOS oraz Android i Chromebook. Screen-o-matic przeznaczony do edukacji,biznesu i celów osobistych.Aplikacja nie wymaga nawet obowiązkowej rejestracji dla jej skorzystania!Używać narzędzia można bezpłatnie,nie musisz za to płacić .

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Screen-o-matic?

.

Rejestracja nie jest wymagana,jeżeli nie chcesz by twoje filmy i obrazy byly zapisane na chmurze programu.Jeśli zdecydowałeś zarejstrowanie się,to zrobić to nożna przez e-mail oraz konto Google.

W aplikacji mamy trzy opcje:zrobić zrzut ekranu,zrobić nagranie i otworzyć edytor wideo.

Zaczniemy od pierwszych dwóch podstawowych funkcji.

By zrobić zrzut lub nagrania,najpierw należy zainstalować wtyczkę czyli plugin.Zrobić to trzeba tylko jeden raz,kiedy pierwszy raz wykorzystujemy program.W przypadku nagrania po uruchomieniu pluginu,otworzy się menu ze wszystkimi opcjami.Można nagrać tylko ekran,tylko web kamerę czyli siebie lub połączyć to razem i nagrać siebie i swój ekran.W menu możesz ustalić czas,w bezpłatnym programie to maksymalnie 15 minut.Rownież można ustalić rozmiar,włączyć lub wyłączyć narrację.Dla taryfy płatnej dostępne też audio z komputera.Dodatkowo można ustalić prezencje nagrania.Dalej należy nacisnąć przycisk «Rec» i zacznie się nagranie.Gotowy materiał można zapisać na urządzenie,w bibliotekę programu,w Vimeo i YouTube,w Google Drive oraz w Dropbox.Podzielić nagraniem można się za pomocą linku.W szybkim edytorze programu do nagrania można dodać piosenkę z urządzenia lub biblioteki programu.

Wrócimy do rzutu ekranu.Po instalowaniu pluginu w prawym górnym rogu pojawia się okno w którym są opcja do zrobienia screenshotu.Trzeba nacisnąć przycisk «Ready» i zrobić screen za pomocą kursora.Zrzut można ściągnąć na urządzenia,skopiować,opublikować na swoją stronę w aplikacji lub edytować.Do zdjęcia w edytorze można dodać tekst ,kształty,zmienić rozmiar i styl.

Trzecia opcja programu to edytor wideo.To oddzielny edytor,a nie ten który redaguje nagrania i zrzuty.Wypróbować tą opcje można przez 30 dni bezpłatnie,a dalej już trzeba zapłacić.W edytorze można dodawać wideo,obrazy i audio z urządzenia lub znaleść w bibliotece programu.Rownież można skorzystać z galerii IStock. Jeśli chcesz dodać jakieś efekty, to w Screen-o-matic są animowane przejścia. Jeszcze jedna ciekawa opcja to usunięcie tła za pomocą zielonego ekranu. Dodatkowo tło można zmienić na własne zdjęcie lub inne multimedia. Do wideo można dodać tekst,nałożyć rozmycia i kształty. No i oczywiście,filmik można obcinać,powiększać,pomniejszać i zmieniać na swój gust.

Do każdej z trzech opcji w aplikacji dodane są instrukcje.Rownież w programie są mini porady jak stworzyć każdy materiał dla oddzielnych dziedzin,takich jak edukacja,praca i własne cele.

.

Plany cenowe

.

Program dostępny dla rożny systemów komputerowych.Screen-o-matic ma również swoją stronę internetową.Korzystać z aplikacji będzie najlepiej z komputera,ale można spróbować i z innych urządzeń.

W programie pomimo planu bezpłatnego,są jeszcze dwa taryfy płatne:Deluxe i Premier.

W planie Deluxe są dostępne takie funkcje:wideo edytor(w programie bezpłatny edytor dostępny za darmo tylko próbne 30 dni), nagrywanie dźwięku komputerowego,importowana narracja i muzyka,efekty dźwiękowe oraz inne opcje. Kosztuje taki program 1,65 dolarów miesięcznie.

Plan Premier zawiera w sobie wszystkie funkcje Deluxe i dodatkowo biblioteka IStock,niestandardowy odtwarzać wideo i sterowanie,udostępnianie i współpraca z hostingiem wideo,markową stronę bez reklam i przepustowość 100GB.Cena tego planu wynosi 4,00 dolary w miesiąc.Także istnieją jeszcze dwa plany zespołowych-Zespół Deluxe i Zespół Premium.Funkcji tych planów praktycznie nie odróżniają się od zwykłych indywidualnych,natomiast odróżnia się cena.Zespół Deluxe kosztuje 9,50 dolarów miesięczne,a Zespół Premier-17,50 dolarów w miesiąc.

W tym przepadku,jeżeli chcesz korzystać z edytora programu,a nie tylko z funkcji nagrania i zrzutu ekranu,lepiej nabyć jeden z planów płatnych.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

.

 Aplikacja Screen -o-matic posiada kilka ważnych i przydatnych funkcji do codziennego wykorzystania programu w pracy,edukacji i do własnych celów .Interfejs programu jest bardzo wygodny i prosty.

W Screen-o-matic wszędzie są instrukcje i tutoriale dla każdego materiału i dla każdej branży. 

Screen-o-matic to szybkie i niezbędne funkcje do tworzenia materiałów wideo i tutoriali.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments