Prowadź zajęcia online, webinaria, streamuj i nagrywaj wideo z OBS Studio

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy program OBS studio ?

.

OBS Studio to aplikacja do nagrywania ekranu i transmisji streamingowej,a również zapisywania podcastów oraz edycji gotowych materiałów.Program przeznaczony do systemów operacyjnych Windows,MacOS oraz Linux.Za pomocą OBS Studio można nagrywać transmisje na takich platformach jak Facebook i YouTube.Również dzięki programowi jest możliwość przyrównywać i robić nagranie lokalnie. Aplikację wykorzystuje się wszędzie:w edukacji,biznesie,do własnych celów.Jest to  uniwersalny program z wielką ilością opcji.Skorzystać z OBS Studio możesz bezpłatnie,nie musisz za to płacić.

.

Jakie funkcji posiada aplikacja OBS Studio?

.

By skorzystać z programu niezbędne jest go zainstalować na urządzenie.

Po zainstalowaniu program proponuje ustalić niektóre ważne opcje,taką jak,na przykład,wybór serwisu streamingowego.

Dalej już mamy do czynienia z menu i funkcjami aplikacji.Z prawej strony na dole znajduje się panel sterujący w którym mamy funkcje rozpoczęcia streamingu oraz nagrywania i uruchomienia kamery wirtualnej .Dodatkowo można tam znaleźć tryb studia,ustawienia i wyjście .

By zacząć nagrywanie streamingu należy wprowadzić adres URL i klucz strumienia.

Do każdego nagranego wideo lub streamingu można dodać różne multimedia:kolor czyli tło,obraz,pokaz slajdów,przechwytywania ekrany,gry,okna,przeglądarki,przechwytywanie wyjścia i wejścia dźwięku,dodać tekst,urządzenie do przechwytywania wideo oraz źródło danych.Oprócz tego w OBS Studio są sceny,którymi można zarządzać i je zmieniać.Właśnie do każdej z tych scen można dodać multimedia.Wszystkie potrzebne materiały trzeba pobrać z własnego urządzenia.

Co do dźwięku to można zapisywać poszczególne źródła audio do różnych kanałów jednego pliku wynikowego.Jeszcze jedna bardzo ciekawa opcja to efekty przejścia scen .Program proponuje 9 efektów do wyboru.Możesz też ustalić czas trwania przejścia.

Ważne w OBS Studio są ustawienia,w których możesz dopasować do siebie szczegóły wszystkich funkcji aplikacji:stream,wyście,dźwięk,obraz,skróty klawiszowe oraz zaawansowane ustawienia.Między innymi skróty klawiszowe są bardzo pomocniczą opcją by szybko zarządzać translacją streamingową i nagraniem.

Mimo tego w górnym lewym menu aplikacji są jeszcze inne funkcje,takie jak plik,edycja,widok,profil,zbiór scen,narzędzia i pomoc.W opcji Plik można zobaczyć wszystkie napisane nagrania.W Edycji jest wszystko co związane z edytowanie materiału.Widok to wygląd programu.Profil to nasze konto,które można zmieniać.Zbiór Scen to opcja która całkowicie odpowiada za sceny w programie.Narzędzia to dodatkowe możliwości,z których można skorzystać w OBS.No i ostatnia funkcja w tej sekcji to Pomoc od zespołu programu,portal pomocy,strona OBS Studio itd.

Gotowe nagrania zapisują się w pamięci urządzenia,a transmisje streamingowe w wybranym przez użytkownika w serwisie.

.

Plany cenowe

OBS Studio jest programem dostępnym do systemów operacyjnych,więc nie jest możliwe skorzystać się z tej aplikacji online.Użyć platformę należy z komputera oraz laptopa-to najprostsze i najwygodniejsze urządzenia dla podobnych aplikacji. Program jest całkowicie darmowy i nie zawiera płatnych planów.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

.

OBS Studio to dobry pomysł,jeżeli chodzi o streaming lub nagranie ekranu wraz z dzwiękiem.Program dobrze będzie służyć do nagrania kursów online i różnego rodzaju podcastów, screencastów czy prowadzeia webianarów.W edukacji ten program będzie szczególnie świetnym rozwiązaniem w czasie trybu zdalnego dla nauczycieli.Dla blogerów lub streamerów ten program będzie super narzędziem.Ogromną zaletą jest to,że OBS jest całkowicie bezpłatnym i dostępnym.

OBS Studio to różdżka dla twoich transmisji streamingowych i nagrań!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments