Komunikuj się z uczniami poprzez Remind

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy program Remind ?

.

Remind to tak zwany messenger czyli aplikacja do komunikowania się i prowadzenia konwersacji.Program został specjalnie stworzony do edukacji.W Remind nauczyciele,uczniowie oraz rodzice mogą komunikować między sobą w dowolnym czasie i miejscu.Aplikacja pozwala na kontaktowania między uczestnikami konwersacji poza klasą. Program zawiera w sobie wszystkie podstawowe funkcje messengera,ale też ma oddzielne ciekawe opcje.

Remind jest bezpłatną aplikacją,więc skorzystać z niego można nie płacąc nic.

.

Jakie funkcji posiada aplikacja Remind?

.

Zarejestrować się do aplikacji można przy pomocy e-mail oraz konta Google. Remind dostępny wyłącznie w języku angielskim,ale komunikować się można w innym dowolnym języku.Po rejestracji należy wybrać rolę,którą będziesz wypełniać w aplikacji: uczeń, nauczyciel oraz rodzic.

W Remind można stworzyć klasę oraz dołączyć już do istniejącej. Jest możliwość wysłać wiadomość jako ogłoszenie do oddzielnej osoby lub jako konwersacje do jednej grupy czuli klasy. Dostępna też integracja Remind z innymi aplikacjami,takimi jak Google Classroom,Smore,SignUp,Box,Google Drive,SignUpGenius,SurveyMonkey oraz OneDrive. Do programu można dodać członków rodziny,aby z nimi również komunikować się.

Co do samego czatu,do w Remind można pisać wiadomości tekstowe,głosowe,dzielić się plikami i linkami z innymi uczestnikami oraz wysyłać zdjęcia,obrazy i wideo.W płatnych planach aplikacji można prowadzić wideo i audio konferencji.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i zawsze tam można znaleźć instrukcję korzystania.

W Remind możesz zezwolić na powiadomienia “push”,żeby zawsze widzieć nadchodzące wiadomości na ekranie.

.

Plany cenowe

.

Aplikacja dostępna online,ale wygodniej będzie zainstalować Remind na urządzenie.Program dostępny w Google Play,App Store i Chrome Web Store.Z aplikacji można korzystać z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu.

Remind to darmowy program,ale zawiera też plan płatny Przypomnij. Taki plan pozwala na długie wiadomości,preferowane dwukierunkowe tłumaczenie na języki,integrację wideokonferencji,planowanie,nadzór i kontrolę administratora oraz inne opcje.Do tego planu dostępne dodatki Premium, takie jak połączenie głosowe, integracja LMS, zaawansowane wiadomości oraz pilne wiadomości.Z cenami planu i dodatku można zapoznać się kontaktując z zespołem sprzedaży programu.Darmowy program jest przeznaczony dla klas,bo pozwala na 10 klas na konto oraz 150 uczniów maksymalnie w klasie.Płatny plan jest dla większych grup i pozwala 100 zajęć na konto oraz do 5000 uczestników w klasie.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Remind to świetnie rozwiązanie dla nauczycieli,żeby wysyłać zadania domowe,zadania w klasie,oceny i ważne informacji do uczniów i rodziców.Dla rodziców ta aplikacja będzie jako pomocnicza,żeby sprawdzać stan edukacyjny swoich dzieci.Dla uczniów i studentom Remind posłuży jako czat w którym zawsze można o coś zapytać,dowodzić się o jakimś wydarzeniu,ocenach i zadaniach.Aplikacja jest przydatna dla każdego użytkownika w szczególny sposób.

Remind to łatwa komunikacja ze swoją klasą dowolnego miejsca i w dowolnym momencie!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments