Pracuj zespołowo z tablicą Miro

przez Kinga Szczęśliwa

Co to jest za aplikacja?

 

Miro – to niekończąca się tablica internetowa, na której można pobierać zdjęcia, dokumenty (PDF i dokumenty Google) oraz robić notatki – rysować, pisać, przyklejać naklejki – zapisując wyniki w czasie rzeczywistym. Ponadto możesz zapraszać znajomych i współpracowników do wspólnej pracy z dowolnego miejsca na świecie.

 

Jakie ma funkcje?

 

Aplikacja Miro jest bardzo funkcjonalna, przez co użytkownik ma wiele możliwości do pracy zdalnej. Możliwość korzystania z wielu plików multimedialnych – zdjęć, filmów z YouTube i Vimeo, plików PDF i dokumentów z Dysku Google. Możesz podkreślać ważne dla ciebie szczegóły za pomocą kolorowych markerów i naklejek, a także geometrycznych kształtów i połączeń. Co znacznie ułatwia przyswojenie informacji i wyodrębienie najważniejszych szczegółów. Możesz dyskutować na czacie w czasie rzeczywistym, dodając komentarze, masz możliwość do współpracy przy dowolnych projektach z zespołem (do 100 uczestników) i oczywiście możecie razem pracować na tablicy w czasie rzeczywistym. Czat tekstowy, czat głosowy i wideo ułatwiają komunikacje i porozumienie między grupą uczestników. Możesz udostępnić demonstracje ekranu. Będziesz otrzymywał powiadomienia o zmianach na tablicy. Aktualizacje na tablicach są wyróżniane podczas nowych wizyt. Można również eksportować tablice wyników jako obrazy lub pliki PDF. Można umieszczać tablice na swoim blogu, stronie internetowej, kanale mediów społecznościowych. Aplikacja posiada dużą bibliotekę wizualną,  tabele i wykresy, oraz szablony do zarządzania projektami.

 

Miro w edukacji

 

Miro jest wielofunkcjonalną aplikacją, która ma w sobie wszystko dla ułatwienia edukacji. Robienie różnych notatek, możliwość ich współdzielenia, podkreślenia, dodawania naklejek i zdjęć ułatwia przyswojenia informacji. Miro dobrze się sprawdzi w nauce. Ta aplikacja będzie pasowała zarówno uczniom jak i nauczycielom. Nauczyciele mogą zostawiać swoje uwagi, notatki na tablicy.

 

Plany cenowe

 

Miro jest aplikacją bezpłatną, ale też zawiera płatne wersje. Wersja bezpłatna jest bardziej wersją próbną dla jednej osoby. Zawiera w sobie podstawowe funkcje.

Wersja płatna Team jest dostępna dla dwóch osób i ma w sobie nieograniczone tablice, możliwość udostępnianie prywatnych tablic, nieograniczona liczba anonimowych redaktorów forum, nieograniczona liczba zewnętrznych przeglądających i komentujących tablice, projektowanie, eksport w wysokiej rozdzielczości, niestandardowe szablony, zestaw narzędzi do spotkań zdalnych. Koszt za wersje płatną Team będzie wynosił 8 dolarów za miesiąc.

Wersja płatna Business zawiera w sobie wszystkie funkcje wersji Team i ma też dodatkowe takie jak: jednokrotne logowanie (SSO), karnety dzienne dla okazjonalnych współpracowników, możliwość redaktorów zewnętrznych. Ta wersja jest dostępna dla dwudziestu osób. Koszt za wersje płatną Business będzie wynosił 16 dolarów za miesiąc.

.

 

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

 

Miro to jeden z najlepszych sposobów na interaktywne uczenie się. Tablica online to doskonałe narzędzie do mieszania nauki online i offline, przy jednoczesnym zachowaniu zalet każdego formatu. Miro ma w sobie wszystko, żeby polepszyć wydajność i uczynić naukę efektywną.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments