Twórz ciekawe quizy i testy w Kahoot

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Kahoot?

.

Kahoot to aplikacja do tworzenia projektów edukacyjnych.Dzięki Kahoot można stworzyć quiz,test,grę edukacyjną,ankietę oraz organizować konkursy erudycji.Kahoot to również program służący do udzielania odpowiedzi przez użytkowników, do twórcy quizów.Aplikacja ma formę gry,dlatego jest bardzo zabawna i ciekawa.Kahoot to darmowe narzędzie,tworzyć i grać w quizy można bezpłatnie.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Kahoot?

.

Najpierw musisz zarejestrować,aby skorzystać się z aplikacji.Zrobić to można przez e-mail,konto Google,konto Microsoft oraz konto Apple.Podczas rejestracji należy wybrać rodzaj konta na Kahoot:nauczyciel,student,personalne konto lub profesjonalne.

W programie bardzo dużo quizów i testów na różne tematy.Żeby znaleźć potrzebny temat, trzeba tylko wpisać nazwę w wyszukiwarce.Każdy może korzystać z już istniejących tak zwanych “kahootów” czyli testów.

.

Możesz stworzyć swój kahoot.W bezpłatnej aplikacji są trzy typy pytań: kartkówka, prawda czy fałsz i quiz. W teście można ustalić limit czasu, liczbę punktów i opcje odpowiedzi. Odpowiedź może być pojedynczego wyboru lub wielokrotnego.W pytaniu można dodać obraz z komputera albo skorzystać z biblioteki obrazów programu. Również można dodać link z YouTube. W odpowiedzi dorzucić obraz oraz funkcję matematyczne.

Własnymi quizami możesz dzielić się z innymi użytkownikami.

.

W aplikacji jest biblioteka ,gdzie można zobaczyć wszystkie swoje quizy.Pomimo tego można stworzyć kolekcję z kilku kahootów.

W Kahoot jest możliwość znaleźć zabawne gry edukacyjne i rzucić wyzwanie swoim kolegom.

Aby śledzić swój sukces w programie,należy zajrzeć w część raporty.

.

Plany cenowe

.

Kahoot to narzędzie online,dostępne ono jest w wersji internetowej.Zainstalować aplikację można na IPhone i Android.Korzystać z aplikacji można ze smartfonu,tabletu oraz komputera.Wersja mobilna Kahoot jest bardzo wygodna.

Program jest bezpłatny,ale również ma plany płatne.To Kahoot Pro,Premium i Premium+.Odróżniają się one podstawowego planu tym,że są w nich zawarte więcej lub wszystkie typu pytań,więcej gier i są narzędzia do nauki na odległość.Premium+ natomiast ma jeszcze dodatkowe funkcje.

Podstawowe funkcji są w standardowym programie ,ale jeżeli chcesz mieć więcej możliwości,

można kupić plan płatny. Kahoot Pro lub Zawodowiec kosztuje 3 euro miesięcznie, Kahoot Premium-6 euro miesięcznie,a cena Premium+ – 9 euro miesięcznie.

.

                    

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

.

Kahoot to nowoczesny program,który zamieni zwykłe papierowe quizy na oryginalne. Aplikacja ma bardzo wygodny interfejs. Z pomocą Kahoot możesz uczyć się wszędzie. Nauczyciele mogą zainteresować się swoich uczniów ciekawymi quizami.Ta aplikacja to nie tylko edukacja,ale i gra!Tematy kahootów można znaleźć odpowiednio do każdego wieku.W aplikacji masz możliwość kształcić się samodzielnie. Pracownicy firm mogą tworzyć quizy do prezentacji,wydarzeń oraz innych różnych okazji.

Kahoot to dużo możliwości w jednej aplikacji!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments