Twórz interaktywne ćwiczenia i gry z Educaplay

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Educaplay?

 

.

EducaPlay to narzędzie do tworzenia interaktywnych zadań, gier i ćwiczeń edukacyjnych. W programie można tworzyć zadania z wykorzystaniem różnych materiałów medialnych. Każde ćwiczenie to rozrywka i jednocześnie uczenie się. Za pomocą Educaplay nauczyciel ma możliwość sprawdzić wiedzę ucznia,czego się on nauczył i jakie umiejętności nabył. Program zawiera w sobie dużo zadań do wyboru. Aplikacje można wt jak wykorzystać w szkole podstawowej, jak również i w ponadpodstawowej. Educaplay to darmowa platforma, nie musisz płacić za korzystanie.

 

Jakie funkcji posiada aplikacja Educaplay?

 

.

Zacząć należy od rejestracji. Zrobić to można za pomocą poczty email,konta na Facebooku, kontaGoogle lub Microsoft.

W aplikacji jest 16 typów zadań z których można skorzystać:

 • ABC Games czyli znalezienie słów zaczynających się na kolejne litery alfabetu;
 • Memory Game czyli znajdowanie par kart;
 • Video Quiz to wideo gdzie w trakcie oglądania pojawiają się pytania;
 • Slideshow – to zwykła prezentacja slajdów z różnym układem;
 • Matching Columns Game czyli łączenie jednego materiału z innym (na przykład, dat z obrazkiem);
 • Quiz to zestaw różnego rodzaju pytań;
 • Map Quiz to zdjęcia z zaznaczonymi punktami w których mieści się pytanie;
 • Matching Game wybór słowa i dopasowanie jego do jednej z kategorii;
 • Word Search Puzzle czyli wyszukiwanie słów;
 • Unscramble Letters Game to ustawienie liter we właściwej kolejności, tak aby tworzyły słowo;
 • Dictation Game to dyktando z nagraniem audio;
 • Unscramble Word Game ustawianie całych słów i definicji w zdanie;
 • Dialogue Game to nagrany lub zapisany dialog na podstawie którego zadawane są pytania;
 • Riddle to zagadka z obrazkami;
 • Fill in The Blanks Game to wpisywanie brakujących słów w tekście;
 • Crossword Puzzle czyli krzyżówka.

Podczas tworzenia nowego zadania trzeba koniecznie wybrać rodzaj ćwiczenia, przedmiot i wiek uczniów oraz wpisać tytuł, język i krótki opis. W zależności od rodzaju zadania  można dodawać do niego zdjęcia, wideo, obrazy, a nawet dzwięki. Zrobione i gotowe zadanie należy zapisać. Podzielić zadaniem można przy pomocy linku oraz przez Google Classroom czy Microsoft Teams. W Educaplay jest biblioteka gotowych zadań innych użytkowników, które można dodać jako ulubione i wykorzystywać na zajęciach. W więkoszości są one w języku angielskim dlatego ta aplikacja z pewnością przypadnie do gustu nauczycielom języków obcych. W aplikacji można  również śledzić raporty. Jedną z  ciekawych funkcji programu jest challenge, czyli rodzaj wyzwania, w którym mogą brać udział uczniowie i nauczyciel.

.

 

 Plany cenowe

 

.

Aplikacja jest  dostępna online. Nie ma możliwości zainstalowania programu na smartfon lub tablet. Korzystać z Educaplay można z dowolnego urządzenia. W aplikacji oprócz darmowego planu są jeszcze trzy taryfy planu Premium. Plan Premium Noads zawiera brak reklam, możliwość ograniczenia dostępu do twoich zadań dla innych używkowników serwisu oraz wyniki zadań za ostatnie 3 miesiące.

Premium Plus dodatkowo ma podgląd wyników zadań i odpowiedzi uczniów z zeszłego roku, integrację z Google Classroom i Microsoft Teams oraz inne funkcje.

Komercyjny program Premium zawiera wszystkie funkcje poprzednich planóworaz podgląd wyników zadań, odpowiedzi uczniów za ostatnie 5 lat oraz dostosowanie identyfikacji wizualnej: możliwość dodania własnego logo, kolorów marki i wyeliminowanie brandu Educaplay.

Cena Premium NoAds wynosi 4,50 euro miesięcznie, Premium Plus kosztuje 9 euro w miesiąc, a Komercyjny Premium 46 euro miesięcznie. Wszystkie ceny wskazane przy nabyciu planu są na 6 miesięcy.

.

 

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji ?

 

.

Educaplay to sposób na ciekawe zajęcia i sprawdzenie wiedzy. Program można wykorzystywać na każdym przedmiocie. Liczba zadań z których można skorzystać jest bardzo imponująca. Dla nauczyciela Educaplay to świetnie rozwiązanie aby urozmaicić swoje lekcje. Dla uczniów to możliwość świetnej zabawy i uczenia się nowego materiału. Educaplay to nauka i dobra zabawa!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments