Twórz interaktywne materiały wideo z aplikacją Edpuzzle

przez Kinga Szczęśliwa

Co to jest za aplikacja?

 

Edpuzzle – to bezpłatny serwis dla tworzenia fragmentów wideo z notatkami dźwiękowymi i tekstowymi, pytaniami i zadaniami do nich. Ta aplikacja jest stworzona do tego, aby wykorzystywać ją w edukacji!

Jakie ma funkcje?

 

Ta aplikacja daje możliwość zorganizowania pracy grupowej. Nauczyciel może stworzyć wirtualną klasę, podzielić uczniów na grupy, przygotować interaktywny film i śledzić postępy każdego ucznia oraz jego efekty uzyskane w nauce zdalnej. Korzystając z serwisu, możesz stworzyć ankietę i testy uczniów na podstawie filmów edukacyjnych na różne tematy. Link do filmu można udostępnić za pośrednictwem poczty elektronicznej i sieci społecznościowych (Facebook, Twitter). Tworzenie wideo nigdy jeszcze nie było tak proste. Dzięki Edpuzzle można stworzyć bardzo ciekawy film  edukacyjny. Można zapisać nagranie głosowe i wstawić do wideo, dodać oznaczenia, grafiki, napisy i zdjęcia. Przez swoje proste funkcje wiele nauczycieli z powodzeniem może korzystać z tej aplikacji, nawet nie posiadając zaawansowanych umiejętności montażowych,  łatwo i prosto można przygotować ciekawe wideo dla uczniów.

Edpuzzle w edukacji

 

Edpuzzle pomaga nauczycielom dostosowywać zawartość wideo do swoich odbiorców, zapewniając im łatwy sposób edycji klipów wideo, dodawania nagrań głosowych i wstawiania quizów. Nauczyciele mogą przypisywać filmy do grupy uczniów i śledzić ich historię przeglądania oraz wyniki testów. Ta aplikacja będzie przydatna na każdym szkolnym przedmiocie. Nauka będzie ciekawa i przyjemna, a nauczycielom dzięki tej aplikacji, będzie łatwiej przedstawić materiał edukacyjny.

Plany cenowe

 

Edpuzzle jest aplikacją bezpłatną, ale ma też płatną wersję. Bezpłatna wersja ma w sobie dużo funkcji. Funkcje te umożliwiają stworzenie od podstaw edukacyjnego filmu wideo. Wersja płatna “Pro Teacher” posiada te same funkcje  co wersja bezpłatna, jest rozszerzona o dwie  funkcje: nieograniczone miejsce na przechowywanie materiałów wideo, oraz priorytetowa obsługa klienta. Wersja Pro Teacher kosztuje 11,50 dolarów za miesiąc.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

 

Aplikacja Edpuzzle została stworzona do wykorzystawania edukacji. Jest bardzo prosta i funkcjonalna. Edpuzzle spełnia wszystkie możliwe wymagania dotyczące tworzenia wideo do celów edukacyjnych. Warto skorzystać z wersji bezpłatnej i zobaczyć jak ta aplikacja ułatwi nauczycielom tworzenie ciekawych interaktywnych treści edukacyjnych.

.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments