Twórz interaktywne zadania i gry z Learning Apps

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy program LearningApps?

 

.

Learning Apps to aplikacja  do tworzenia interaktywnych zadań, ćwiczeń i gier edukacyjnych. W programie można znaleźć dużą ilość szablonnów do tworzenia gier i zadań. Learning Apps jest bardzo prosty w wykorzystaniu. Aplikacja przeznaczona jest do celów edukacyjnych i najlepiej sprawdzi się dla młodszych uczniów. Program może służyć jako wprowadzenie do lekcji lub jako sprawdzian wiedzy uczniów. Learning Apps mogą także wykorzystywać rodzice w celu wspomagania  rozwoju i dla zabawy ze swoimi dziećmi. Aplikacja jest darmowa,nie trzeba płacić za użycie.

 

.Jakie funkcji posiada aplikacja Learning Apps?

 

.

Dla tworzenia treści nie jest obowiązkowe rejestrowanie się, jednak gdy chcemy ściągnąć grę, rejestracja jest wymagana. Można się zarejestrować za pomocą poczty e-mail.

W aplikacji znadziemy sześć głównych kategorii gier:

pasujące pary, grupowanie, oś liczbowa, kolejność, dowolny tekst odpowiedzi, tekst jednokrotnego wyboru oraz zadanie z lukami.

Oprócz tego znajdziemy również trzynaście dodatkowych gier, które znajdują się pod spodem głównych. To audio-wideo z adnotacjami, milionerzy, odsłoń obrazek, krzyżówka, wykreślanka, gdzie to jest, wisielec, wyścigi konne, znajdź pary, szacowanie, dopasowywanie pól tabeli, uzupełnij tabelkę i quiz z wpisywaniem tekstu.

Gdy otwieramy dowolne zadanie, można przejrzeć trzy przykłady w których pokazano jak działa gra. W grę można od razu zagrać żeby być pewnym, że jest dobrze przygotowana. 

Podczas tworzenia gry można zobaczyć  jak należy wypełnić pola, aby powstała gra.

Do zadania należy dodać nazwę. Na żądanie można dodać polecenia i informacje zwrotne. Można także  dodawać zdjęcia, obrazy, tekst, tekst do odczytania, audio lub plik dźwiękowy oraz film.

Gotową treść można przechowywać w aplikacji. Gra może być prywatną lub publiczną.

W aplikacji można korzystać z gier i zadań innych użytkowników. Można je wyszukiwać za pomocą wyszukiwarki i poprzez wybór odpowiedniego przedmiotu nauczania.

 

Plany cenowe

 

Learning Apps  jest dostępne online z dowolnej przeglądarki. Interfejs programu dostępny jest w 23 językach.

Nie można zainstalować programu na urządzenia Android lub IPhone. Używać Learning Apps można z komputera, smartfonu oraz tabletu.

Platforma jest całkowicie darmowa i nie zawiera płatnych subskrypcji.

 

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

 

.

Learning Apps to świetna zabawa, gra i zdobywanie wiedzy w jednym programie. Aplikacja będzie wzbudzać zainteresowanie ze strony uczniów i dawać satysfakcję, a także sprawdzi się do wprowadzenia nowego materiału na odwrócone lekcje. Łatwość używania i szybka generacja zadań oraz gier oszczędza nie tylko czas, ale również i siły. Learning Apps zawiera w sobie duży wybór gier. Zadania i gry możesz wykorzystywać jak w nauce zdalnej, jak również w lekcjach na żywo. Treści utworzone w programie mogą być wykorzystane na różnych przedmiotach nauczania.

Learning Apps to nowoczesna aplikacja, która angażuje i zachęca do uczestnictwa w zajęciach!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments