Ucz interaktywnie z tablicą medialną Classroom Screen

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja ClassroomScreen?

.

ClassroomScreen to tablica medialna z przydatnymi narzędziami dla edukacji.Platforma może być wykorzystana dla nauki zdalnej,jak również stacjonarnej.Aplikacja będzie bardzo pomocna we współpracy z uczniami  i nauczycielami.

By skorzystać z aplikacji nie trzeba nawet logować się i zarejestrować konto.Classroom Screen jest darmową platformą,nie musisz płacić za użycie.

.

Jakie funkcji posiada aplikacja ClassroomScreen?

.

Nie jest konieczne rejestracja,żeby użyć programu.Można wejść na stronę aplikacji i od razu używać tablicę.Jeżeli chcesz się zarejestrować,możesz to zrobić za pomocą maila,konta Microsoft lub Google.

W aplikacji są dużo funkcji,które znajdują się na dole.

Otóż można zmieniać tło,na którym będą wszystkie materiały.Wybrać go można w bibliotece programu lub pobrać z własnego urządzenia. Również jako tło może być Webcamera. Następna funkcja to losowania imienia,gdzie można wpisać imiona uczniów, żeby wylosować jedną osobę do odpowiedzi. Jest to bardzo wygodna opcja, szczególnie gdy dużo uczniów chce udzielać odpowiedzi. Funkcja kostka do gry przeznaczona do różnego rodzaju rozgrywek i zabaw podczas lekcji.Organizator w czasie udostępniania ekranu nadaje dostęp do rzucania kostek każdemu z uczestników. Poziom głośności to funkcja do poprawnej dyscypliny w klasie.Pokazuje on poziom szumów i poziom głośności.Media to opcja,w której można dodawać różne multimedia:zdjęcia,filmu z YouTube za pomocą linku,włączać Web kamerę i wstawić link.W platformie dostępna opcja QR-kodu.Należy dodać link oraz tytuł i wtedy uczniowie mogą przejść za pomocą zeskanowania kodu do zaznaczonej strony internetowej.Rysowanie i pisanie to funkcji dzięki którym możesz napisać tekst oraz dodać do niego swój rysunek.To świetnie można włączyć między sobą,ale też można wykorzystywać te dwie opcje oddzielnie.Sygnalizator i Symbole pracy to też funkcje służące do dyscypliny.Sygnalizator ma trzy kolory,każdy z których oznacza pewne działanie:czerwony-praca samodzielna,żółty-współpraca i konsultacja z kolegami,a zielony proszenie o pomoc nauczyciela.Symbole pracy kontrolują proces edukacyjny.Są tu cztery możliwości:szept,cisza,zapytaj sąsiada i pracujcie razem.

Dodatkowe opcje pomocnicze,takie jak czasomierz,stoper,zegar i kalendarz pomagają nauczycielowi kontrolować czas i sprawdzać uczniów.

W aplikacji jest jeszcze funkcja tworzenia pytań.Są trzy rodzaje pytań uśmieszki,wielokrotny wybór oraz prawda/fałsz.Ta funkcja jest oddzielna od tablicy medialnej.

Oprócz tego nauczyciel może utworzyć grupę czyli listę uczniów,dla których będą przeznaczone oddzielne tabele i pytania.

.

Plany cenowe

.

.

Aplikacja jest dostępna online w dowolnej przeglądarce.Zainstalować program na IPhone lub Android nie jest możliwe.

W aplikacji oprócz darmowego planu są jeszcze dwa płatne.

Zawodowiec do wersja dla  użytkownika. Najważniejsze funkcje,które są w tym planie to zapisanie swojego ekranu i głosowanie zdalne w ankietach.Są jeszcze kilka dodatkowych opcji. Wolny plan tego nie ma.

Drugi plan to School Pro czyli plan dla szkół.Zawiera on w sobie wszystkie funkcje planu Zawodowiec oraz dostępność od 5 licencji,wiele metod płatności oraz łatwe przypisywanie licencji.Cena planu Zawodowiec wynosi 29,90 dolarów rocznie.Żeby dowiedzieć się koszt planu School Pro należy skontaktować się z zespołem ClassroomScreen.

.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

.

ClassroomScreen to dobry sposób wizualizacji wszystkich działań w edukacji.13 przydatnych widżetów,które zapewniają nauczycielowi dostęp do wszystkich niezbędnych opcji.Ogromnym plusem jest to,że nie jest potrzebne rejestrować się by skorzystać z aplikacji i płacić za to.Program można używać na wielu przedmiotach jak w naukach ścisłych,jak również i w uczeniu się języków.Szczególnie aplikacja będzie bardzo fajna dla młodszych uczniów.

ClassroomScreen to bardzo pomocna i korzystna online tablica medialna,która może być wykorzystana w dowolnym trybie studiów.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments