Trello w edukacji – alternatywa do pracy zespołowej

przez Kinga Szczęśliwa

Co to jest za aplikacja?

Trello – to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania projektami online, cieszący się dużym zainteresowaniem wśród małych firm, ale nie tylko. Ta aplikacja może pomóc w organizowaniu projektów i zarządzaniu nimi za pomocą tablic. Główną zaletą Trello jest widok kilku równolegle działających projektów i wyświetlenie ich aktualnego stanu. W przypadku pracy z grupą lub osób ze sobą współpracujących nad projektami z terminami lub celami, ten system może dać wyobrażenie na jakim etapie znajdują się obecnie projekty.

Jakie funkcje ma Trello?

Produktywność zespołu zależy od skutecznych narzędzi i komfortowego środowiska pracy. Intuicyjne funkcje Trello pozwalają na konfigurację zadań zespołowych, od spotkań i projektów, po wydarzenia i wyznaczanie celów. Kolumny i karty to podstawa tablic Trello. Można także przydzielać zadania, śledzić wskaźniki wydajności, uporządkować pracę w kalendarzu i nie tylko. System Trello jest bardzo łatwy w korzystaniu. Funkcje, które będą przydatne w pracy grupowej to: dodawanie członków do kart, aby przypisać im zadania i zobaczyć, czym zajmują się wszyscy i co jeszcze należy zrobić. Dodawanie terminu dla kart z końcowym terminem pracy. Wszyscy członkowie korzystający z kart otrzymają powiadomienie 24 godziny przed tą datą. Po wykonaniu zadań na karcie termin można oznaczyć zadania jako „zakończone”. Można też dodać załączniki z komputera lokalnego lub z usługi w chmurze takiej jak (Dropbox, Dysk Google lub OneDrive). Po prawej stronie każdej tablicy Trello znajduje się menu – centrum sterowania tablicą i panel ustawień. Za pomocą menu możesz zarządzać uczestnikami, zmieniać ustawienia i dodawać nowe funkcje.

Trello w edukacji

System Trello poza funkcją zarządzania pracą zespołową lub planową, ma szereg funkcji, które mogą znaleźć zastosowanie w szkole, na studiach czy szkoleniach grupowych. Ponieważ system Trello pozwala łatwo zebrać całą grupę, robić wspólny projekt i nie bać się o to, że coś będzie niedopracowane. Niezależnie od etapu nauczania i przedmiotu, edukacja szczególnie zdalna wymaga zebrania wszystkich w jednym miejscu dla osiągniecia wspólnego celu. Wykorzystanie Trello w szkole może pomóc uzyskać lepszą produktywność, wspomagać pracę zespołową lub ułatwić współpracę z innymi. W aplikacji można zgromadzić dane nad realizacją konkretnego projektu edukacyjnego i śledzić wyniki całego zespołu. Z pewnością taka aplikacja przyda się nauczycielom na drugim lub trzecim etapie edukacyjnym. Również wykładowcy i studenci mogą znaleźć w tej aplikacji alternatywę do wspólnej pracy zespołowej.

Plany cenowe

Największą zaletą tego systemu jest to, że Trello w bezpłatnej wersji ma wiele ciekawych funkcji: nieograniczona liczbę kart, nieograniczoną liczbę uczestników projektu. Nieograniczone miejsce na dane (rozmiar pliku do 10 MB), 50 automatycznych poleceń miesięcznie, nieograniczony dziennik zdarzeń, wskazówki dla użytkowników i terminów realizacji zadań. A także możliwość stworzenia 10 tablic.

Plany płatne posiadają więcej funkcji, ale są przeznaczone do celów biznesowych, dla zespołów, które muszą śledzić wiele projektów i prezentować pracę na różne sposoby. Plan płatny będzie idealny dla zespołów do 100 osób. Wersja Business Class ma w sobie: nieograniczone tablice, nieograniczone aktualizacje i ulepszenia, widok tabeli poleceń, rozszerzone listy zadań, 1000 automatycznych poleceń dla całego zespołu + 200 dla każdego użytkownika, do 6000 miesięcznie, nieograniczone miejsce na dane (pliki do 250 MB), możliwości administracyjne i zwiększone opcje bezpieczeństwa, szablony tablic zespołu, niestandardowe tło i naklejki, historię wyszukiwania, prosty eksport danych. Opłata miesięczna za ten plan wynosi 10 dolarów za użytkownika miesięcznie przy opłacie rocznej, lub 12,5 dolarów przy płatności comiesięcznej.

W planie płatnym jest także wersja Enterprise, która jest dedykowana dla firm, które chcą połączyć zespoły, ulepszyć zabezpieczenia i wsparcie na poziomie korporacyjnym. Jest to idealne rozwiązanie dla organizacji od 100 osób. Enterprise ma w sobie takie funkcje jak: wszystkie funkcje Business Class oraz: prawa dostępu do tablic w całej organizacji, tablice widoczne dla wszystkich członków, zarządzanie pulpitem publicznym, prawa dostępu do załączników, rozszerzone ustawienia administracji, a także nieograniczoną liczbę automatycznych poleceń. Koszt za ten plan jest zależny od ilości użytkowników.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Trello – jest świetnym programem dla pracy zespołowej. Jest wspaniałym narzędziem motywacyjnym.
Z tą aplikacją nigdy nie zapomnimy o żadnym terminie czy detalu. Dzięki Trello można poukładać swoje plany, rozpisać je na kartach i przyporządkować na konkretnych tablic. Wspaniałą funkcją Trello są przypomnienia, za pomocą których dowiemy się ile zostało czasu do zrealizowania zadania lub projektu. Korzystanie z Trello znacznie ułatwia zarządzanie pracą grupową, rozdzielanie zadań i ich monitorowanie.Chcesz wiedzieć jak w
praktyce wykorzystać
Trello w edukacji?

Zamów dostęp do kursu

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments