Twórz animowane filmy z aplikacją Animaker

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Animaker?

Animaker – to aplikacja, w której będziesz mógł sam stworzyć wideo za pomocą inteligentnych funkcji do edycji i montażu.

Animaker to aplikacja darmowa, możesz w niej bezpłatnie tworzyć filmy o długości do dwóch minut. Animaker pozwala na tworzenie szybkiego i dobrej jakości animowanego wideo.

Jakie funkcje posiada aplikacja Animaker? 

W aplikacji Animaker znajdziesz bibliotekę utworów muzycznych i efektów dźwiękowych. Aplikacja umożliwia pobieranie zdjęć, obrazów, dźwięków i muzyki z komputera użytkownika, pod warunkiem, że rozmiar pobieranego pliku nie przekroczy pięć mb.

Ciekawą funkcją jest bezpośrednie nagrywanie głosu z poziomu aplikacji, dzięki czemu możesz podłożyć głos do animowanej postaci. Możesz nagrać swój głos do wideo przy wykorzystaniu mikrofonu lub importować dźwięki, ścieżki i nagrania głosowe z biblioteki swojego komputera.

Zapisane w aplikacji nagranie głosowe możesz z łatwością pobrać z aplikacji na swoje urządzenie.

Aplikacja posiada obecnie jedną z największych na świecie bibliotek wideo.

Posiada ogromny wybór postaci, rekwizytów i gotowe profesjonalne szablony, za pomocą, których z łatwością można stworzyć animowane video. Masz dużo funkcji do dyspozycji, aby stworzyć własne unikalne wideo!

Warto również wspomnieć o prostym interfejsie typu „przeciągnij i upuść”, dzięki któremu korzystanie z aplikacji nie jest trudne. Posługiwanie się aplikacją nie wymaga wielu skomplikowanych umiejętności. 

Żeby korzystać z aplikacji należy się zarejestrować. Można to zrobić za pomocą adresu e-mail, konta Gmail lub konta na Facebooku. Aby stworzyć film możemy skorzystać z pustego szablonu, ale znacznie łatwiej zrobić to przy pomocy gotowych szablonów. Z dodaniem poprawek film można przygotować w zaledwie trzy minuty. 

Plany cenowe 

Animaker – jest oparty na chmurze więc jest dostępny online. Można korzystać z aplikacji z komputera, smartfona lub tabletu. Chociaż sam program jest bezpłatny, ma też płatną funkcję. Program bezpłatny zawiera w sobie wszystkie podstawowe funkcje. Ma jednak ograniczenia w długości wideo do 2 minut, słabą jakość wideo oraz niekompletną bibliotekę. Na początek jest to wystarczające do testowania. Rekomenduję wykorzystanie wersji płatnej, bo ma w sobie więcej możliwości. W płatnej wersji program oferuje większy wybór gotowych plików dźwiękowych, grafik, zdjęć, różnych efektów, szablonów i opcji wideo. Aby usunąć wszystkie ograniczenia i tworzyć filmy do użytku komercyjnego, będziesz musiał zapłacić od 14 dolarów miesięcznie.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Animaker – jest świetnym programem jak dla osoby początkującej w tworzeniu wideo, jak i dla profesjonalisty. Aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i będzie wspaniałym narzędziem do tworzenia szybkich i krótkich filmików animowanych. Za pomocą tej aplikacji można stworzyć reklamę, różne filmy edukacyjne, czy prezentację video. Dzięki temu programowi można stworzyć ciekawe, niebanalne filmiki dla edukacji oraz różne instruktaże. Ta aplikacja jest bardzo przydatna przede wszystkim przez swoją wielofunkcjonalność. Warto z niej skorzystać. Z pewnością każdy może stworzyć z nią niesamowite video. 

Jak wykorzystać Animaker w edukacji?

Animaker to aplikacja, która znacznie ułatwi życie nauczycielom różnych przedmiotów i różnych specjalności. Nauczyciele na różnych etapach edukacji będą mogli z jej wykorzystaniem tworzyć ciekawe, animowane, spersonalizowane nagrania video. Szczególnie nauczyciele wczesnoszkolni i przedszkolni będą mogli tworzyć bajeczne video, przyciągające uwagę i kształtujące nowe postawy. 

 Za pomocą tej aplikacji można przygotować filmy animowane, interaktywne i instruktażowe. 

 Filmy animacyjne angażują, ekscytują i motywują uczniów. Dzięki takiej formie nauczania uczniowie zdobędą umiejętność nieszablonowego myślenia. Za pomocą aplikacji Animaker możesz tworzyć zabawne interesujące i fascynujące treści edukacyjne. 

Nauczyciel może również zachęcić uczniów do stworzenia filmu na zadany temat. Dzięki wykorzystaniu aplikacji do stworzenia swojego video uczeń ma możliwość syntezy tego, czego się uczy, rozwijania kreatywności, komunikacji zespołowej i umiejętności krytycznego myślenia.

5 1 vote
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments