Twórz interaktywne ćwiczenia z Wordwall

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Wordwall?

.

Wordwall to program stworzony do sporządzenia zadań interaktywnych i dydaktycznych.W programie można przygotować materiały interaktywne lub zrobić materiały do wydruku w formie karteczek z ćwiczeniami.Aplikacja głównie jest przeznaczona do edukacji,a między innymi dla nauczycieli,by mogli oni tworzyć różne zadania. Wordwall to narzędzie darmowe,żeby z niego zacząć korzystać nie trzeba płacić.

.

Jakie funkcji posiada aplikacja Wordwall?

.

Przed skorzystaniem z programu należy zarejestrować za pomocą poczty mailowej oraz konta Google.

Wordwall zawiera dużą liczbę szablonów,dzięki którym stworzysz ćwiczenia.W wersji bezpłatnej to 18 szablonów z których można skorzystać.Najbardziej popularne to połącz w pary,sortowanie grup,podporządkowanie,łączenie w pary,wykres z etykietami i labirynt.W czasie tworzenia ćwiczeń interaktywnych możesz dodawać obrazy i tekst.Również można ustalić czas wykonania zadania i wykorzystać motywy,które zmieniają wygląd,grafiki, czcionki i dźwięki szablonu.Po stworzeniu zadania istnieje możliwość zmiany szablonu na inny, przy tym wszystkie informacje znajdujące w pierwotnym szablonie zostają,a rodzaj zadania się zmienia. W programie jest również biblioteka zadań ,tak zwana “społeczność “innych użytkowników, którą można obejrzeć i skorzystać z ćwiczeń ,edytując je pod siebie. Znaleźć potrzebne zadania w społeczności możesz w wyszukiwarce. Gotowe zadania można udostępnić uczniom, za pomocą opcji Zadaj zadanie. Wybierając tą opcję nadajesz dostęp uczniom i możesz śledzić ich wyniki. Dzięki funkcji Upublicznij,możesz podzielić się swoim zadaniem z innymi nauczycielami. Zrobić to można za pośrednictwem linku,e-mailu,Google Classroom,Twitterze oraz Facebooku. Dodatkowo ćwiczenie możesz osądzić na własnej stronie internetowej przy użyciu kodu HTML.

Jeszcze jedna funkcja Wordwall to gry wieloosobowe,gdy kilka lub kilkadziesiąt uczniów jednocześnie uczestniczy w grze ze swojego urządzania. Nauczyciel śledzi za proces gry i sprawdza wyniki.Ważne jest to, że nie wszystkie szablony mają tryb wieloosobowy,dlatego podczas tworzenia zadania należy zwrócić uwagę na to. Szablony,które obsługują taki tryb to burza mózgów,burza mózgów z podziałem na kategorie,test i szkicownik. Żeby dołączyć do gry,uczniowie po wejściu na stronę Wordwall wprowadzają kod specjalny, wyświetlany na ekranie nauczyciela.

Materiały drukowane można redagować,zmieniając tekst,rozmiar czcionki i dodając obrazy lub wydrukować wiele kopii. Niestety,takie materiały do wydruku są dostępne tylko w płatnych wersjach programu.

.

Plany cenowe

.

Program ma swoją stronę stronę internetową,więc jest dostępny online. Wordwall nie ma swojej aplikacji w AppStore i Google Play,dlatego nie można zainstalować go na Android i IPhone.Podstawa wersja Wordwall jest darmowa,ale są też rozszerzone wersji aplikacji Standard i Pro. Te dwa plany w odróżnieniu od bezpłatnego planu mają nieograniczoną liczbę materiałów,które można utworzyć. W darmowej wersji przygotować możesz tylko 5 zadań.
W planie Standard dostępne jest 13 materiałów do wydruku i jedna gra wieloosobowa,a w wersji Pro liczba materiałów zwiększa do 33 interaktywnych i 21 do wydruku.W wersji Pro możesz utworzyć 4 gry.Cena planu Standard to 13 złotych miesięcznie,a plan Pro kosztuje 19,50 złotych w miesiąc. W tym przypadku, radziłabym nabyć plan płatny ,ponieważ dużo funkcji nie jest dostępnych w podstawowym programie,na przykład chociażby materiały do wydruku.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji ?

 

Wordwall to przydatny i wygodny serwis by prowadzić ćwiczenia,przygotowywać sprawdziany i tworzyć różne testy dla uczniów lub studentów.Aplikacja pomaga sprawdzać wiedzę i umiejętności dzieci.Materiały interaktywne można wykorzystywać w nauce zdalnej, a materiały do wydrukowania w edukacji stacjonarnej.

Funkcjonalność i uniwersalność aplikacji oraz prosty interfejs to wszystko czego potrzebują nauczyciele.

Wordwall to skuteczny sposób realizacji twoich pomysłów w zadaniach i ćwiczeniach !

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments