Twórz testy i quizy z Socrative

przez Kinga Szczęśliwa

Co to jest za aplikacja?

Socrativе to aplikacja, która pomaga nauczycielom tworzyć testy i quizy w celu określenia poziomu wiedzy uczniów. Ta aplikacja umożliwia tworzenie nowych ankiet bezpośrednio podczas wspólnej sesji nauczyciela i uczniów pracujących z aplikacją.

Jakie ma funkcje?

Aplikacja tworzy quizy i testy, wystarczy tylko wpisać dane i aplikacja wszystko dopasuje. Ta opcja jest bardzo wygodna. Można odpowiadać na pytania z quizu pod własnym nazwiskiem lub anonimowo, w zależności od sposobu korzystania z niego przez nauczyciela. Aby ułożyć quiz, na urządzeniu mobilnym  nauczyciela musi być zainstalowana specjalna aplikacja. Aplikacja oferuje wiele różnych opcje testow: w formie pytań, na które należy odpowiedzieć „prawda” lub „fałsz”, pytania wielokrotnego wyboru lub pytan otwartych.

Socrative w edukacji

Aplikacja Socrative jest stworzona dla edukacji, znacznie ułatwia życie nauczycielom pomagając robić testy i quizy w  wersji online. Sprawia wrażenie jakby uczniowie pracowali w “wirtualnym pokoju”, w którym główną osobą jest nauczyciel: daje początek ankietom, tworzy nowe. A uczniowie ze swoich urządzeń mobilnych lub komputerów łączą się z quizem. Na pytania quizu można odpowiedzieć pod własnym nazwiskiem lub anonimowo, w zależności od tego, jaki tryb użytkowania przewidział nauczyciel. Odpowiedzi uczestników quizu pomagają nauczycielom analizować, jak skutecznie przyswajany jest materiał i oceniać ich wiedzę w celu przekształcenia i ulepszenia programu nauczania. Nauczyciele mogą wyciągać wnioski na temat obecności dobrze prosperujących i opóźnionych uczniów, wyników w klasie jako całości i śledzić zmiany tych wskaźników w czasie.

Plany cenowe

Socrative jest aplikacją bezpłatną, ale też ma wersje płatne. Wersja bezpłatna zawiera takie funkcje jak: 50 studentów na pokój, 1 pokój publiczny dla twojej klasy, możliwość uruchomienia 1 aktywności naraz, ocena tempa quizu.

Wersja płatna Socrative PRO zawiera w sobie takie funkcji jak: wszystko to co ma w sobie Socrative Free plus jeszcze do 20 pokoi prywatnych lub publicznych, możliwość uruchomienia do 20 działań jednocześnie, import poprzez CSV lub Excel. Koszt za wersje Socrative Pro wynosi 59.99 dolarów rocznie.

Wersja płatna Socrative PRO for Higher Ed & Corporate zawiera w sobie takie funkcje jak: 200 studentów na pokój, do 20 pokoi prywatnych lub publicznych, możliwość uruchomienia do 20 działań jednocześnie, udostępniane linków. Koszt za wersje Socrative PRO for Higher Ed & Corporate wynosi 99.99 dolarów miesięcznie.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Socrative jest prostą w używaniu aplikacją, która nie pochłania dużo czasu na stworzenie quizów i testów. W jednym miejscu z wieloma użytkownikami można stworzyć spotkanie, na którym wszyscy w czasie rzeczywistym będą wykonywać test – wystarczy do tego jedno kliknięcie.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments