Organizuj zajęcia i materiały edukacyjne z tablicą Linoit

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Linoit?

Linoit-to interaktywna tablica online,która może pomóc w komunikowaniu się i organizacji pracy w grupie. W aplikacji trzeba stwarzać “płótna” na które można przymocować różnego rodzaju karteczki z informacją.

Nauczycieli mogą zarządzać procesami edukacyjnymi,umieszczać informację,a studenci i uczniowie rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz uczyć się.Dzięki aplikacji możesz przygotowywać ich do egzaminów.

Skorzystać z Linoit można całkowicie za darmo.

 

Jakie funkcje posiada aplikacja Linoit?

Program jest wielofunkcjonalnym.

Na płótnach można stwarzać karteczki samoprzylepne z tekstem lub z obrazem i tekstem.Karteczki można zmieniać rozmiarem i pozycją,ale rozmiar obrazu musisz ustalić na samym początku,ponieważ potem nie ma opcji zmieniania formatu.Oprócz tego można zmienić kolor karteczki i tekstu oraz rozmiar tekstu.Ustawić można nawet czas w którym notatka będzie widoczna i grupę użytkowników,dla których materiały będą dostępne.Jest też funkcja pobierania wideo z YouTube,Vimeo oraz Ustream.Zrobić to bardzo łatwo,należy znaleźć film,skopiować link i wstawić go w odpowiednie pole.Istnieje możliwość dodawania plików rozmaitych formatów.

.

Co do płótna,to można zmienić tło na którym będą wszystkie karteczki z pomocą szablonów,które są w aplikacji.Jeżeli potrzebujesz mnóstwo płócien, nie jest to żaden problem ,możesz stworzyć dowolną ilość.Świetnym dodatkiem jest przycisk ,dzięki któremu możesz znaleźć ostatnią utworzoną notatkę.

.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z aplikacji niezbędne jest najpierw zarejestrować się za pomocą adresu e-mail,Twittera,konta na Facebooku lub konta Google.

W programie są dostępne cztery języki :angielski,chiński,japoński ,koreański.Pomimo tego tworzyć notatki możesz w jakimkolwiek języku.

.

Plany cenowe

Linoit jest dostępna online.Zainstalować aplikację można na Android i IOS,ale dostęp do wszystkich funkcji możliwy tylko przy użyciu linku do strony lino,dlatego program dostaje minus za taki trochę nie wygodny interfejs.

Korzystać z Linoit można z komputera,smartfonu oraz tabletu.

Dużym plusem jest to że aplikacja jest całkowicie bezpłatna i wystarczy po prostu zarejestrować.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji ?

Z Linoit możesz zamieszczać materiały lub zadanie domowe do nauki zdalnej.Program można wykorzystywać na każdym przedmiocie,szczególnie aplikacja będzie pomagać uczyć się historii i literatury.

Program może być niezawsze prosty do wykorzystania ,ale pewnie każdy może go opanować .Omijając to,można korzystać z  aplikacji  samodzielnie i zrobić sobie własny notatnik-online. W Linoit możesz zapisać swoje plany. Aplikacja może służyć jako dodatkowe narzędzia pracy .W programie możesz komunikować się ,organizować ,zarządzać,planować,uczyć się i nic nie płacić za to.Zaletą jest również to że aplikacja ma dużo funkcji i jest dostępna dla wszystkich!

.

.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments