Twórz infografiki i projekty graficzne z Infogram

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Infogram?

.

Infogram to program do tworzenia infografik,postów w mediach społecznościowych,raportów,slajdów,plakatów,wykresów,miniatur dla YouTube,map,pulpitów nawigacyjnych i nagłówków wiadomości e-mail.Aplikację można używać w edukacji,biznesie,marketingu i w mediach społecznościowych.Za pomocą Infogram można zaprezentować informacje i dane,pokazać statystykę,schemat,plany i td.Program dostępny online i korzystać z niego można za darmo.

.

Jakie funkcji posiada aplikacja Infogram?

.

Zarejestrować się do programu by zacząć tworzenia można za pomocą konta Google,Facebook lub e-mail.

Podczas rejestracji należy wybrać organizację czyli działalność dla której będziesz wykorzystywać program.

Po zakończeniu rejestracji można zaczynać projektowanie.

W aplikacji jest możliwość skorzystać z szablonów lub czystego płótna.Dodatkowo jest jeszcze biblioteka kontentu,gdzie można znaleźć obrazy,wideo,ikony,stickery,gify i flagi.

W edytorze programu można dodać wykresy,których program oferuje sporo.Również można dodać mapy.W menu są opcja dodawanie elementów,takie jak zdjęcia połączone z tekstem,diagramy,galerię zdjęć,listy,notatki i tak dalej. Można dołączyć materiały multimedialne z biblioteki kontentu lub ściągnąć z własnego urządzenia.Jeżeli brakuje ci czegoś jeszcze to możesz dodać kształty.Projekt może się składać ze stron czyli mieć wygląd prezentacji.

W Infogram zawsze można zmienić layout i siatkę swojego projektu.

Gotową pracę można pobrać,ale tylko w wersji płatnej w formatach PNG,JPG,PDF,GIF oraz MP4.Podzielić się projektem można przy użyciu linku lub publikacji w mediach społecznościowych.Opublikować materiał można też w aplikacji.Zrobić swój projekt prywatnym masz możliwość tylko w planach płatnych.

W programie można stworzyć swój zespół,w którym można wspólnie pracować.Nawet jeśli stworzyłeś sam swój projekt,możesz udstępniać go innym i zapraszać do edytowania. Dostępna  jest też analityka i tworzenie brandu dla projektów .

W Infogram można obejrzeć prace innych użytkowników,znaleść instrukcje jak tworzyć konkretne materiały i przeczytać ciekawe informacji.

.

Plany cenowe

.

W Infogram są 4 plany płatne,pomimo darmowej wersji:Pro,Business,Team i Enterprise.W wersji Pro mamy takie funkcje jak możliwość tworzenia 100 projektów,dostępność do 10 stron w projekcie,100+ Premium szablonów. Plan Business zawiera w sobie wszystkie funkcje Pro i dodatkowo podstawowe analityki ,własne logo,nielimitowaną ilość stron w projekcie itd.

Plan Team przeznaczony dla zespołów i daje możliwości funkcjonowania w programie od trzech użytkowników i inne funkcji dla pracy razem.

Wersja Enterprise to plan dla dużych firm i kampanii,zawiera w sobie wszystkie możliwe funkcje Infogram.Ceny planów:Pro-25 dolarów miesięcznie,Business-79 dolarów w miesiąc,Team-179 dolarów miesięcznie,Enterprise-cena do uzgodnienia(należy kontaktować się z zespołem Infogram)

Korzystać z programu można z dowolnego urządzenia podłączonego do sieci internetowej i z dowolnej przeglądarki.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Infogram to perfekcyjne infografiki,stworzenie których nie zajmuje dużo czasu i jest bardzo łatwe.Program można wykorzystać w wielu dziedzinach i na wiele okazji. W edukacji program byłby bardzo przydatny dla nauk ścisłych,historii oraz informatyki.Chociaż bezpłatny program nie zawiera w sobie opcji pobrania projektów,Infogram oferuje dużo ciekawych płatnych wersji.

.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments