Twórz testy z Formularzami Google

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Formularze Google?

.

Formularze Google to narzędzie online ,dzięki któremu można tworzyć różnego rodzaju formularze:zaproszenia,opinie,quizy,ankiety,testowania oraz inne potrzebne materiały.Ten program służy głównie do zbierania informacji przez formularze.

Zawiera aplikacja blankiety dla edukacji,pracy i osobistego korzystania.

Program jest częścią Google Drive,dlatego jest całkowicie bezpłatny.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Formularzy Google?

 

Aby skorzystać z aplikacji trzeba najpierw zarejestrować się poprzez konto Google.Jeżeli masz konto,to możesz spokojnie korzystać z tego programu.

W aplikacji jest dostępna biblioteka z wystarczającą ilością szablonów.To, na przykład,zaproszenia na imprezę,rejestracja na wydarzenie,szablon kwestionariusza,aplikacja urlopowa ,ocena kursu lub formularz zamówienia.Również jest możliwość stworzyć swój własny szablon,należy wybrać pusty szablon i projektować.W formularzu można wstawiać zdjęcia lub filmy.

.

Istnieje opcja importowania pytań z innego szablonu.Kolor szablonu i rodzaj czcionkę można łatwo zmienić wybierając funkcję “ustawienie motywu”.

Jeżeli chcesz, aby twój formularz wyglądał wyjątkowo możesz wybrać określony rodzaj pytań.To może być krótka odpowiedź,odpowiedź lub siatka wielokrotnego wyboru,pola wyboru,skala liniowa,odpowiedź w akapicie oraz skład liniowy.

.

Wszystkie dane z formularzy są w elektronowym arkuszu kalkulacyjnym.

Materiały w programie można łatwo obliczyć za pomocą funkcji “podsumowania odpowiedzi”.To świetnie opcja dla nauczycieli,żeby sprawdzać pracę uczniów i studentów.W takim przypadku pytania muszą być wyłącznie zamknięte,czyli w formie testu.

Wysyłać i dzielić się Formularzami Google można przez e-mail.Inni użytkownicy również mogą przesyłać swoje prace do ciebie,jeśli włączysz opcję przesyłania.

.

.

Plany cenowe

.

By tworzyć w Formularzu Google wystarczy tylko mieć konto w Google.Korzystać z aplikacji można przez komputer,telefon oraz tablet.Aplikacja jest dostępna online.Jeżeli chcesz skorzystać z programu przez urządzenie z Androidem lub z IPhona oraz IPada należy ci w przeglądarce otworzyć specjalny link z Formularzy Google.

Program oparty na Google Dysk dlatego jest darmowy i nie ma planów płatnych .

.

                              

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

 

Formularzy Google to jak najbardziej prosty w wykorzystaniu program do tworzenia takich materiałów jak formularzy.Skorzystać z aplikacji może każdy niezależnie od tego czy jesteś studentem czy pracownikiem w firmie.Dla edukacji ten program jest świetny z jego pomocą można robić testy dla uczniów i potem je automatycznie sprawdzać. W codziennym życiu Formularze Google pomogą stworzyć niezbędny formularz w zależność od potrzebnej okazji.

To program,który zaoszczędzi twój czas i twoje siły w tworzeniu różnych formularzy!

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments