Gromadź linki w Bibliotece Diigo

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Diigo?

.

Diigo do aplikacja do tworzenia zakładek,pozwalająca innym użytkownikom wyróżniać informacje i dodawać komentarzy do stron internetowych. Program pozwala zapisać i uporządkować wszystkie linki,które są niezbędne. Diigo przeznaczony do edukacji i biznesu.

Program jest,tak zwaną,wirtualną biblioteką,która zawsze jest pod ręką i do której zawsze masz dostęp. Aplikacja zawiera plan bezpłatny,możesz skorzystać z aplikacji za darmo.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Diigo?

.

W programie można stworzyć swoją bibliotekę w której można importować zakładki z różnych portalów internetowych. Można też stworzyć adnotacje,dla opisywania każdego linku. Do zakładek możesz dodać tytuł,opis,tagi oraz udostępniać w swój konspekt lub wybranej grupie. Również można upuścić obrazy z urządzenia,pliki PDF i napisać różne uwagi. Jest możliwość zaimportować wyróżnienia i notatki z Kindle.Możesz ustalić kontrolę dostępu do określonej zakładki. To kontrola publiczna lub osobista.

Zapisane linki można wyszukiwać po tagach w swojej bibliotece.

.

W aplikacji są instrumenty,to Diigo Extension dla przeglądarki Google lub Diigolet dla wszystkich przeglądarek.

Diigolet to skryptozakładka za pomocą której użytkownicy mogą zapisywać stronę internetowe w osobistą bibliotekę aplikacji. By to zrobić należy tylko dodać Diigolet na pasek zakładek przeglądarki i na potrzebnej stronie nacisnąć przycisk Diigolet.Żeby dodać notatkę samoprzylepną w Diigolet trzeba zaznaczyć ją jednym z kolorów i zapisać w bibliotece aplikacji. Te karteczki pomogą zapisać myśli,które dotyczą konkretnej strony internetowej.

Stronami można dzielić się z innymi lub wybierać opcje przeczytania później.

Diigo Exstation to podobny do Diigolet pomocnik.

Aby skorzystać z aplikacji należy najpierw zarejestrować się za pomocą e-mail,Facebook oraz konta Google.

.

Plany cenowe

.

Aplikacja dostępna online w Web wersji. Również aplikacje można zainstalować na smartfon przez Google Play lub App Store.Korzystać z aplikacji możesz z dowolnego urządzenia.

Diigo ma plan bezpłatny,ale też ma trzy plany płatnych:Standard,Profesjonalny i Biznes.

Plan Standard jest bardziej rozszerzoną wersją i zawiera w sobie program bez reklam,nieograniczone zakładki w chmurze,nieograniczoną liczbę stron internetowych i najważniejszych plików PDF,nieograniczone miejsce na zdjęcia oraz inne funkcje. Cena tego plany wynosi 40 dolarów rocznie. Profesjonalny plan oprócz funkcji z planu Standardowego ma jeszcze dodatkowe funkcje i kosztuje 59 dolarów rocznie.

Ostatni  Plan Biznes kosztuje 10 dolarów rocznie z użytkownika i ma wszystkie funkcje,które są w aplikacji.

Również jest konto dla nauczycieli,które jest bezpłatne i ma więcej możliwości niż bezpłatna subskrypcja. Dzięki kontu dla nauczycieli można utworzyć konta dla uczniów i studentów.

W aplikacji istnieje Domena edukacyjna Diigo przeznaczona do administratorów IT,dla szkół które planują wdrożenie Diigo w całej szkole.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji ?

.

Diigo to program,który w ciągu dziesięciu lat zmieniał się i stawał się lepszy. Z pomocą tego programu nauczyciele mogą zapisywać potrzebne materiały,lekcje lub cytaty; mogą tworzyć klasy i dzielić się informacjami ze swoimi uczniami. Studenci też mogą zapisywać różne zakładki by przygotowywać do przedmiotu lub egzaminu. 

Diigo to nowoczesna biblioteka online,która będzie z tobą wszędzie i będzie mieścić w sobie wszystko czego potrzebujesz .

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments