Twórz elektroniczne książki z Book Creator

przez Kinga Szczęśliwa

Co to jest za aplikacja?

Book Creator to stylowe, proste i mobilne narzędzie do tworzenia własnych e-booków za pomocą tabletu z systemem operacyjnym iOS lub Android.

Jakie ma funkcje?

W aplikacji użytkownik może pracować z tekstem i zdjęciami, rysować własne obrazy, dodawać audio i wideo, po czym wyniki mogą zostać opublikowane w Apple iBooks lub Google Play Books.

Book Creator w edukacji

Book Creator jest stworzony dla edukacji i rozwijaniem, polepszeniem nauki wśród dzieci. Wiele nauczycieli może korzystać z tej aplikacji i opracowywać wiedzę w ciekawy sposób. To chyba jedna z niewielu aplikacji, która zachęca dziecko do rozwijania swojej kreatywności, daje wybór co do własnej edycji i daje dużo pomysłów co do stworzenia nowych i fajnych projektów. Aplikacja zmienia się w doskonałą formę do zgłaszania zadań praktycznych – na przykład obserwacji zjawisk przyrodniczych lub przeprowadzania eksperymentów w domu. Bardzo wygodnie jest nagrywać swoje obserwacje i komentarze na kamerze i osadzać je w interaktywnej książce. Jeśli aplikacja została stworzona do odtwarzania własnych historii, byłoby fajnie używać jej po zaznaczeniu, że nauczyciel pomagałby uczniom w tworzeniu struktury narracji i podkreślał fabułę. Możliwość wydania książki nie pozostawi niezauważonej kreacji, ale będzie doskonałą motywacją do twórczego działania. Na przykład uczniowie szkół podstawowych dzięki aplikacji będą potrafili napisać i narysować własny alfabet. Trochę starsze dzieci w wieku szkolnym – mogą zagrać w „Kontynuuj propozycję” i zaproponować własne opcje rozwoju do proponowanych okoliczności.

Plany cenowe

Book Creator jest aplikacją bezpłatną, ale posiada też wersje płatne. Wersja bezpłatna jest wersją próbną ma dostęp do przechowywania do 40 książek, można stworzyć jedną własną książkę.

Wersja płatna 1000 BOOKS zawiera w sobie takie funkcji jak: każda biblioteka może przechowywać do 200 książek, możliwość współpracy w czasie rzeczywistym, dostęp do wsparcia dla nauczycieli współprowadzących, uzyskasz dostęp do 2 milionów ikon z projektu Noun, dostępne rabaty dla 5+ nauczycieli. Koszt za wersje 1000 BOOKS wynosi 10 dolarów miesięcznie.

Wersja płatna SCHOOLS & DISTRICTS zawiera w sobie takie funkcje jak: 1000 książek dla każdego nauczyciela, panel administracyjny do zarządzania licencjami, integrację LMS, Clever i ClassLink, możliwość niestandardowego rozwoju zawodowego, zarządzanie kontem. Co do kosztu, za wersję SCHOOLS & DISTRICTS trzeba skontaktować się z aplikacją, żeby zapytać o cenę.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

Aplikacja Book Creator daje okazje nie tylko do samodzielnego nauczenia się czegoś, ale także do nauczenia tego innych. W bardzo ciekawy sposób można nauczyć się i zaobserwować ciekawy rzeczy. Aplikacja daje możliwość rozwinąć swój umysł i kreatywność. Bycie kreatywnym jest bardzo ważne i potrzebne.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments