Twórz quizy z Quizizz

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Quizizz?

.

Quizizz to aplikacja do projektowania quizów i skorzystania się z już istniejących.Dzięki tej aplikacji uczniowie mają możliwość uczyć się materiału do różnych przedmiotów,przygotowywać się do egzaminów,robić ciekawe quizy oraz tworzyć i sprawdzać testy.

Quizizz to darmowy program i jest dostępny dla wszystkich bezpłatnie.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Quizizz?

.

Podstawowa funkcja programu to tworzenie quizów.By zaprojektować nowy quiz należy nacisnąć na przycisk “utwórz” i wybrać opcję Quiz .Dalej trzeba wpisać nazwę quizu i wybrać odpowiedni przedmiot,którego quiz będzie dotyczyć. Potem tworzysz już sam quiz. Pytania można importować z innych, już istniejących quizów oraz stworzyć swoje. To mogą być pytania wielokrotnego wyboru, pole wyboru, wypełnij puste miejsce, głosowanie oraz otwarte pytanie. Możesz też ustalić czas przeznaczony na odpowiedź na to pytanie. Opcjonalnie należy dopełnić wyjaśnienie odpowiedzi. Do pytań jest możliwość dodać obraz, wideo, dźwięk oraz działanie liczbowe. Natomiast do odpowiedzi można dodać tylko obraz.

.

Utworzyć w programie możesz również lekcję, która ma wygląd podobny do prezentacji.

W Quizizz możesz znaleźć z pomocą wyszukiwarki już gotowe quizy i lekcje,które można rozpocząć na żywo lub zadać jako pracę domową.

W aplikacji jest opcja wprowadź kod, klikając na nią zostaniemy przeniesieni do strony z grami i quizami.Aby zagrać musisz tylko uzyskać kod dostępu od twórcy gry.

.

W aplikacji możesz śledzić swoje sukcesy dzięki funkcji raport. Nauczyciele mogą prowadzić zajęcia przez Quizizz oraz sprawdzać wyniki testów za pomocą arkuszu kalkulacyjnego,który zestawia dane wynikowe.

Żeby skorzystać z aplikacji trzeba najpierw zarejestrować przez konto Google lub e-mail.Przy rejestracji należy wybrać cel użytkowania Quizizz: szkoła, biznes oraz użytek prywatny.

.

.

Plany cenowe

.

Quizizz dostępna online w przeglądarce internetowej.Zainstalować aplikację można przez Google Play oraz App Store.Korzystać z aplikacji można na każdym urządzeniu.

Program jest darmowy,ale ma również plan płatny Quizizz Super.Ten plan jest bardziej rozszerzony i ma dużo dodatkowych funkcji takich jak:nowe narzędzia do asynchronicznego uczenia się ,ponad 100000 gotowych quizów i lekcji premium,interaktywne klipy wideo i audio,dostęp bez reklam,promocja mistrzostwa oraz nowe motywu gry.Koszt tej subskrypcji wynosi 3 dolary miesięcznie lub 36 dolarów rocznie.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji ?

Quizizz-to świetnie program by uczyć się w bardzo ciekawej formie quizów. Program daje możliwość zdobywać wiedzę w nowy sposób,a nie tylko uczyć się na pamięć materiału.Oprócz tego możesz grać i kształcić się jednocześnie.

Aplikacja jest łatwa w wykorzystaniu ,ma dużo funkcji.

Dla edukacji Quizizz ma dużo możliwości z których nauczyciele, jak również  i uczniowie mogą korzystać bezpłatnie, bo program darmowy zawiera w sobie wszystkie potrzebne podstawowe narzędzia. Używać aplikację można w nauce stacjonarnej i zdalnej.

Quizizz-to nowoczesna aplikacja, do quizów. 

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments