Twórz testy i sprawdziany online z Plickers

przez Kinga Szczęśliwa

Do czego służy aplikacja Plikers?

.

Plickers to aplikacja do przeprowadzenia sondaży w klasie i oceniania odpowiedzi uczniów w szybki sposób podczas lekcji.By skorzystać z programu  nauczycielowi jest potrzebne tylko urządzenie mobilne, a uczniom specjalne kartki papierowe z QR kodami,które będą zeskanowane w momencie testu. Plickers zamienia zwykły papier i długopisy do sprawdzania wiedzy uczniów na nowoczesne karteczki i łatwą aplikację. Program służy do zbierania informacji i można z niego korzystać dla wcześniejszego planowania sondaży.

Pickers do bezpłatna aplikacja, nie musisz za nią płacić.

.

Jakie funkcje posiada aplikacja Plikers ?

.

Najpierw należy utworzyć konto w programie by dalej z niego korzystać.Zrobić to można za pomocą e-maila lub konta Google.

Pierwsza funkcja Plikers to stworzenia klasy.Nauczyciel może wpisać imię i nazwisko ucznia lub importować klasę z Google Classroom. Druga funkcja to tworzenia pytań do testu dla sprawdzenia wiedzy. Kreować pytania bardzo łatwo trzeba po prostu je wpisać, oprócz tego do nich można dodać obraz z urządzenia. Odpowiedzi na pytania mogą być wielokrotnego wyboru lub prawda/fałsz. Organizator testu ma możliwość zaznaczyć prawidłową odpowiedź. W bezpłatnej wersji programu można utworzyć maksymalnie pięć pytań w zestawie.

Ważne jest to, że pytania można tworzyć nie tylko z komputera, ale i z aplikacji mobilnej. Po zakończeniu stworzenia testu należy go dodać w tak zwaną “kolejkę” czyli wybrać klasę dla której ten test jest zrobiony.

.

Ostatnia funkcja przygotowania testu to zdobyć karteczki dla uczniów, z pomocą których uczestnicy będą odpowiadać. Karteczki można pobrać i wydrukować w programie lub nabyć gotowe w Amazonie. Karty dla odpowiedzi są zrobione tak, że z każdej z czterech stron zaznaczone litery A,B,C,D i kiedy uczeń chce odpowiedzieć na pytanie należy mu podnieść do góry karteczkę tą literą, którą uważa za poprawną odpowiedź. Karteczki mogą być imienne z numerem ucznia lub zwykłe nie podpisane.

.

Jak wygląda proces testowania?

Kiedy nauczyciel zadaje pytanie lub wyświetla go z pomocą funkcji “live view” przez telefon na projektorze podłączonego do komputera, dzieci podnoszą karteczki. Potem nauczyciel skanuje odpowiedzi z pomocą aplikacji mobilnej i od razu ma możliwość sprawdzić wyniki w zakładce arkusz wyników. Odbywa się to  bardzo dynamiczne i ciekawie dla dzieci. W arkusze wyników wszystkie odpowiedzi są zapisywane i w ten sposób można analizować rezultaty oraz postępy uczniów w jakimkolwiek momencie.

W Plikers jest rownież opcja raporty,gdzie można śledzić za statystyką wykonanych testów.

.

                                                         

.

.

.

Plany cenowe

.

Aplikacja ma interfejs internetowy, dlatego dostępna jest online. Pickers można zainstalować na IPhone i Android. Korzystać z aplikacji można jak z smartfonu co jest dosyć wygodne, jak też i z komputera.

Aplikacja jest darmową, ale rownież istnieje wersja płatna Plikers Pro. Zawiera ona w sobie zestawy z nieograniczoną liczbą pytań ,pakiety udostępnione, obrazy błyskawiczne, nieograniczony arkusz wyników, wsparcie priorytetów i funkcje, które są w programie bezpłatnym czyli nieograniczone klasy oraz nieograniczone raporty. Plikers Pro wynosi 8,99 dolarów rocznie. Jeżeli nauczyciel planuje korzystać z aplikacji często, to lepiej nabyć plan płatny Pro.

.

.

Dlaczego warto korzystać z tej aplikacji?

.

Plikers to cudowna alternatywa zwykłym dla sprawdzianów papierowych. Aplikacja jest zawsze dostępna i zaoszczędzi cenny czas. Plikers można wykorzystać na dowolnym przedmiocie i klasie. Dla uczniów i studentów to będzie niespodziewana rozrywka, a dla nauczyciela łatwy sposób sprawdzenia wiedzy. Aplikację mobilną można wykorzystać nawet bez internetu dla skanowania karteczek.

Plikers to nowoczesny program do edukacji, który ułatwia życie nauczycielom i dzieciom.

.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments