Biblioteka Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych

Biblioteka Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych to baza artykułów o cyfrowych narzędziach przydatnych w pracy nowoczesnego nauczyciela. Zbiór zawartych w niej aplikacji i narzędzi dedykuję nauczycielom, korepetytorom, edukatorom, trenerom i lektorom.

o projekcie

Nowoczesne technologie pozwalają łatwiej, szybciej i skuteczniej przekazywać wiedzę przy pomocy komputera i internetu. Nowoczesne technologie stanowią jeden z głównych tematów moich zainteresowań. Od 2018 roku zajmuję się katalogowaniem i upowszechnianiem możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii rozwijając projekt Uczę medialnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukatorów postanowiłam stworzyć miejsce w sieci, gdzie każdy nowoczesny nauczyciel znajdzie potrzebne narzędzia, podręczniki użytkownika, wiedzę do realizacji konkretnych celów edukacyjnych, w tym o wykorzystaniu w praktyce narzędzi do edukacji zdalnej. 

Tym miejscem jest Biblioteka Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych. Główną tematyką opracowań w niej publikowanych są nowoczesne technologie, narzędzia dla nauczycieli do planowania, wdrażania i organizacji edukacji zdalnej i e-learningu.

Jeśli szukasz praktycznych wskazówek jak krok po kroku wykorzystać zgromadzone tutaj narzędzia zapraszam Cię do Akademii Edukacji Zdalnej, gdzie dostępne są szkolenia właśnie na ten temat.

Opracowania publikowane w Bibliotece Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych dedykuję nauczycielom, korepetytorom, trenerom, edukatorom. Wszystkim tym, dla których rozwój edukacji jest istotny, a przede wszystkim tym, którzy chcą zacząć uczyć zdalnie, ale nie wiedzą od czego zacząć.  Znajdziesz w niej przewodniki po nowoczesnych aplikacjach przydatnych w zdalnej edukacji oraz szereg inspiracji o tym jak możesz wykorzystać.

Wszystkie narzędzia