Trzy sposoby na prowadzenie lekcji zdalnej

przez Kinga Szczęśliwa

Poznaj OBS Studio

Jeśli chcesz zacząć uczyć zdalnie to pierwszym krokiem, aby to zrobić będzie poznanie narzędzia OBS. To bezpłatne narzędzie za pomocą, którego możesz transmitować lekcje video w czasie rzeczywistym. To wspaniały sposób, aby dzielić się z innymi wiedzą. Aby w pełni skonfigurować program potrzebujesz konta na Facebooku lub Google/ You Tube. Możesz też osadzić lekcję na platformie Uczę medialnie, e-mailem możesz wysłać uczniom link do videokonferencji (lub poprzez inną formę komunikacji, Messenger, Whatsapp) i w odpowiednim czasie rozpocząć transmisję.

Przed spotkaniem warto prawidłowo skonfigurować to narzędzie. Będziesz również potrzebować kamery (polecam Logitech P920). Ma wbudowany mikrofon i pozwala na prowadzenie zajęć z satysfakcjonującą oprawą dźwiękową.

Lekcje zdalne na Facebooku

Wykorzystując OBS możesz transmitować swoje lekcje na stronie na Facebooku lub w Facebookowej grupie. Twoi uczniowie muszą posiadać konto na Facebooku i zapisać się do grupy lub otrzymać link do Fanpage, gdzie będzie transmitowana lekcja. Możesz ją zaplanować z wyprzedzeniem.

Lekcje zdalne na platformie Uczę medialnie

Ostatni sposób dotyczy transmisji w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy Uczę medialnie. Jak to się odbywa? Możesz skorzystać z szablonów do prowadzenia webinaru lub lekcji zdalnej  i osadzić zaplanowaną transmisję na stronie z lekcją. Po zaplanowaniu lekcji i osadzeniu kodu odpowiadającego wyświetlaniu transmisji możesz przeprowadzić lekcję na żywo.  Stronę z lekcją lub webinarem możesz wzbogacić o chat, na którym Twoi uczniowie będą prowadzić konwersację.

Możesz pod transmisją video lekcji zdalnej dodać szereg ciekawych materiałów dodatkowych wspomagających edukację. Uczniowie mogą za pomocą specjalnego formularza wysyłać odpowiedzi na zadania do lekcji. Możesz dodać prezentację multimedialną lub interaktywną, a także infografikę osadzoną lub interaktywną stworzoną bezpośrednio pod lekcją. To jeszcze nie wszystko, możesz dodać krzyżówkę lub quiz, a nawet grę edukacyjną stworzoną w aplikacji Learning Apps. Ilość materiałów dydaktycznych zależy od Twojej inwencji twórczej. Wachlarz funkcji platformy wciąż się powiększa.

Ilość i różnorodność zintegrowanych z platformą aplikacji do tworzenia materiałów dydaktycznych sprawia, że platforma Uczę medialnie jest jedną z najbardziej kompleksowych platform do nauczania zdalnego i kursów online.

Jeśli szukasz kompleksowego narzędzia do nauczania online to platforma Uczę medialnie z pewnością spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że nauczanie zdalne stanie się przyjemnością, a nie koniecznością.

0 0 votes
Article Rating

You may also like

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments