Proszę, przeczytaj to zanim zaczniesz korzystać z bloga Uczę medialnie

Cześć! 
Niezmiernie mi miło, że spośród wszystkich zakątków internetu, wybrałaś właśnie ten blog :).

Strona uczemedialnie.pl istnieje od kwietnia 2018 roku i przez te dwa lata funkcjonowała w różnych postaciach. W 2020 roku postanowiłam uporzadkować działania związane z rozwojem projektu Uczę medialnie i na głównej stronie udostepnić Ci blog. 

Na tej stronie postaram się przybliżyć tematykę bloga.

O czym jest ten blog?

Nowoczesne technologie pozwalają łatwiej, szybciej i skuteczniej przekazywać wiedzę przy pomocy komputera i internetu. Nowoczesne technologie stanowią jeden z głównych tematów moich zainteresowań. Od 2018 roku zajmuję się katalogowaniem i upowszechnianiem możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii rozwijając projekt Uczę medialnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom nauczycieli postanowiłam stworzyć miejsce w sieci, gdzie każdy nowoczesny nauczyciel znajdzie potrzebną wiedzę, narzędzia, materiały i kursy.  W tym celu powstał blog Uczę medialnie,  blog o nowoczesnych technologiach, narzędziach dla nauczycieli, edukacji zdalnej
i e-learningu.

Kto jest odbiorcą treści?

Blog Uczę medialnie dedykuję nauczycielom, korepetytorom, trenerom, edukatorom. Wszystkim tym, dla których rozwój edukacji jest istotny, a przede wszystkim tym, którzy chcą zacząć uczyć zdalnie, ale nie wiedzą od czego zacząć.  Znajdziesz tutaj artykuły o nowoczesnych aplikacjach przydatnych
w zdalnej edukacji, ale przede wszystkim szereg inspiracji oraz  
Bibliotekę Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych.

“Nowoczesny nauczyciel to taki, który potrafi uczyć zdalnie i zaangażować uczestnika warsztatów, zajęć stacjonarnych, a szczególnie zdalnych, uczy zdalnie (uczy online). Nowoczesny nauczyciel stosuje w praktyce nowoczesne technologie, uczy medialnie. Nowoczesny nauczyciel, wie dlaczego obraz w edukacji ma ogromne znaczenie, uczy wizualnie. Nowoczesny nauczyciel stale poszerza swoją wiedzę i nie pomija potrzeb edukacyjnych swoich uczniów, studentów, kursantów, stosuje nowoczesne metody nauczania. Nowoczesny nauczyciel gromadzi własne zasoby edukacyjne i wykorzystuje platformy edukacyjne, uczy nowocześnie”.

Główne kategorie na blogu

W tej kategorii znajdziesz artykuły merytoryczne o przeznaczeniu aplikacji, które warto wykorzystywać w nowoczesnej i mobilnej edukacji. 

W tej kategorii znajdziesz artykuły dotyczące organizacji zajęć zdalnych.

W tej kategorii znajdziesz artykuły o narzędziach, które możesz wykorzystać do projektowania materiałów graficznych, prezentacji multimedialnych, infografik, produktów cyfrowych, e-booków, podręczników lub wizualnych materiałów promocyjnych lub wizualnej oprawy kursu online. 

W tej kategorii znajdziesz artykuły o platformach edukacyjnych, administracji, projektowaniu własnej platformy, zarządzaniu platformą, udostępnianiu zasobów, śledzeniu działań kursantów itp.