O Bibliotece

Przygotowałam tę stronę dla wszystkich osób, które pojawiają na stronie Biblioteki pierwszy raz. Znajdziesz tautaj wszystkie informacje o obszarach tematycznych jakie poruszam w artykułach publikowanych w Bibliotece Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych, do kogo jest skierowana, jak uporządkowałam treści w niej zawarte oraz jak możesz uzyskać do niej dostęp.

Obszary tematyczne

Nowoczesne technologie pozwalają łatwiej, szybciej i skuteczniej przekazywać wiedzę przy pomocy komputera i internetu. Nowoczesne technologie stanowią jeden z głównych tematów moich zainteresowań. Od 2018 roku zajmuję się katalogowaniem i upowszechnianiem możliwości wykorzystania nowoczesnych technologii rozwijając projekt Uczę medialnie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom edukatorów postanowiłam stworzyć miejsce w sieci, gdzie każdy nowoczesny nauczyciel znajdzie potrzebną wiedzę o narzędziach do realizacji konkretnych celów edukacyjnych, w tym narzędziach do edukacji zdalnej. 

Tym miejscem jest Biblioteka Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych. Główną tematyką artykułów w niej publikowanych są nowoczesne technologie, narzędzia dla nauczycieli do planowania, wdrażania i organizacji edukacji zdalnej i e-learningu.

Kto jest odbiorcą treści?

Artykuły publikowane w Bibliotece Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych dedykuję nauczycielom, korepetytorom, trenerom, edukatorom. Wszystkim tym, dla których rozwój edukacji jest istotny, a przede wszystkim tym, którzy chcą zacząć uczyć zdalnie, ale nie wiedzą od czego zacząć.  Znajdziesz w niej artykuły o nowoczesnych aplikacjach przydatnych w zdalnej edukacji oraz szereg inspiracji o tym jak możesz wykorzystać.

Główne kategorie w Bibliotece

W tej kategorii znajdziesz artykuły merytoryczne o przeznaczeniu aplikacji, które warto wykorzystywać w nowoczesnej edukacji. 

W tej kategorii znajdziesz artykuły o narzędziach, które możesz wykorzystać do projektowania materiałów graficznych, prezentacji multimedialnych, infografik, produktów cyfrowych, e-booków lub podręczników. 

W tej kategorii znajdziesz artykuły o natzędziach przydatnych w prowadzeniu zajęć zdalnych.

W tej kategorii znajdziesz artykuły o platformach edukacyjnych, administracji, projektowaniu własnej platformy, zarządzaniu platformą, udostępnianiu zasobów, śledzeniu działań kursantów itp. 

Jak często publikowane są opracowania?

Co miesiąc w Bibliotece Cyfrowych Narzędzi Dydaktycznych pojawia się 15 nowych aplikacji.

Dlaczego artykułów jest 15, a nie więcej? 15 nowych aplikacji z różnych kategorii tematycznych to optymalna i wystarczająca liczba narzedzi, z którą stworzysz zachwycające lekcje. Artykuły są dodawane do Biblioteki cyklicznie i skatalogowane według systemu alfabetycznego i 30 różnych kategorii.

Zamawiając miesięczny pakiet otrzymasz  dostęp do 15 opracowań aplikacji z różnych kategorii i po zalogowaniu będziesz mogła zobaczyć te aplikacje, które dodano w Bibliotece w danym miesiącu. O nowych artykułach dodanych do Biblioteki zostaniesz poinformowana e-mailowo. Po miesiącu Twoje konto wygaśnie, jeśli nadal zechcesz poszerzać swoją wiedzę możesz je przedłużyć, zamawiając kolejny kurs i otrzymując dostęp do nowych opracowań.

Dołączając do Klubu Uczę medialnie otrzymasz również dostęp do artykułów katalogowanych tematycznie zgodnie z zamówionym modułem.

Jak uzyskać dostęp do Biblioteki?

Dostęp do Biblioteki jest płatny. 
Można go uzyskać dokonując miesięcznej opłaty cyklicznej wybranego kursu.